Wystawa poświęcona światowej sławie plakaciście – Janowi Młodożeńcowi (1929-2000). Wystawione prace miały charakter szczególny, pochodziły bowiem z nigdy wcześniej niepokazywanych zbiorów rodziny artysty. Obejmowały głównie prace na papierze powstałe w latach 80’ i 90’, obrazujące codzienny proces twórczy, który Jan Młodożeniec rozpoczynał wczesnym rankiem wraz z pierwszymi promieniami słonecznymi wpadającymi do jego pracowni.
Podczas można było zobaczyć Gwasze oraz rysunki tuszem i flamastrem. W procesie tworzenia wystawy Fundacja współpracowała z grafikiem Piotrem Młodożeńcem – synem artysty.
JAN MŁODOŻENIEC (1929-2000) – polski plakacista, malarz i grafik, syn poety Stanisława Młodożeńca, ojciec grafika Piotra i malarza Stanisława.
W latach 1948–1955 studiował na ASP w Warszawie w katedrze grafiki i plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Od 1953 projektował plakaty i grafiki, współpracując z wydawnictwami: Czytelnik, Iskry, Wydawnictwem Artystyczno-Graficznym, centralą Wynajmu Filmów oraz teatrami i muzeami. Zdaniem krytyków sztuki jego prace wyróżniała bogata, żywa kolorystyka, humor i umiejętność zamknięcia tematu pracy w jednym znaku.
Tworzył projekty plakatów filmowych, z okazji wydarzeń kulturalnych (X Zamojskie Lato Teatralne, wystawy plakatów, grafiki) reklamowych oraz okładek książek (Stanisław Młodożeniec “Kreski i futureski”, Agnieszka Osiecka “Szpetni czterdziestoletni”, Witold Gombrowicz “Transatlantyk”).
W 1962 odbyła się jego pierwsza wystawa indywidualna w warszawskiej Galerii Kordegarda, później w Wiedniu (1964), Pradze (1966), Poitiers (1968). W ciągu całego życia Jan Młodożeniec miał ponad 40 wystaw indywidualnych. W latach 1962–2000 brał udział w wielu wystawach polskiego plakatu w kraju i za granicą, w Międzynarodowych Biennale Plakatu w Warszawie, USA, Toyamie. Członek Alliance Graphique Internationale od 1974 roku.