III Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Karola Kurpińskiego

„Karol Kurpiński i romantyczna Europa” to temat trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego, który odbędzie się w dniach w 28/09 – 1/10/2023 r.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sylwetki Karola Kurpińskiego – reformatora polskiego życia muzycznego i wybitnego twórcy, który odcisnął swój muzyczny ślad w kompozycjach m.in. F. Chopina, C. M. von Webera czy R. Wagnera.

Intencją organizatorów jest zaprezentowanie możliwie szerokiego spektrum twórczości Karola Kurpińskiego i muzyków doby romantyzmu, stąd w programie znalazły się utwory kameralne, pieśni i arie czy utwory na orkiestrę.

Podczas tegorocznych koncertów zostaną zaprezentowane utwory K. Kurpińskiego, a także takich kompozytorów jak F. Mendelssohn-Bartholdy, R. Schumann czy F. Schubert.

Okolicznościowy plakat zaprojektował, znany malarz, grafik i rysownik – Piotr Młodożeniec.

Liczymy, że Festiwal z każdą edycją coraz mocniej wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych naszego kraju i będzie swoistą wizytówką współczesnej polskiej kultury bazującej na solidnych fundamentach naszego muzycznego dziedzictwa. A zagraniczni wykonawcy (soliści, orkiestra) zaproszeni do zaprezentowania się na festiwalu staną się niejako ambasadorami muzyki Karola Kurpińskiego, nie tylko w swoich krajach, ale i na całym świecie.

Zapraszamy do śledzenia informacji na temat III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego na kanałach społecznościowych IG i FB.