II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Karola Kurpińskiego

„Karol Kurpiński wśród klasyków” to temat drugiej edycji festiwalu, zaplanowanej w dniach 15–17/09/2022.

 

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sylwetki Karola Kurpińskiego – reformatora polskiego życia muzycznego i wybitnego twórcy, który odcisnął swój muzyczny ślad w kompozycjach m.in. F. Chopina, C. M. von Webera czy R. Wagnera.

 

Tegoroczne koncerty odbywać się będę w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Warszawie, w takich miejscach jak: Bazylika Św. Krzyża i Nowa Miodowa – Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1

 

Intencją organizatorów jest zaprezentowanie możliwie szerokiego spektrum twórczości Karola Kurpińskiego, stąd w programie znalazły się utwory kameralne, pieśni czy utwory na orkiestrę.

 

Podczas koncertu inauguracyjnego zostaną zaprezentowane utwory K. Kurpińskiego, m.in. jego najsłynniejsze dzieło Warszawianka, a także takich kompozytorów jak W.A. Mozart, S. Carvalho, L. van Beethoven czy J. Haydn.

 

W tegorocznej edycji wezmą udział artyści z Polski, Rumunii, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Turcji.

 

Liczymy, że Festiwal wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego kraju i będzie swoistą wizytówką współczesnej polskiej kultury bazującej na solidnych fundamentach naszego muzycznego dziedzictwa. A zagraniczni wykonawcy (soliści, orkiestra) zaproszeni do zaprezentowania się na festiwalu staną się niejako ambasadorami muzyki Karola Kurpińskiego, nie tylko w swoich krajach, ale i na całym świecie.


Zapraszamy do śledzenia informacji na temat II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego na kanałach społecznościowych IG oraz FB.