| Publikacje

Piero San Giorgio, „Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik”

Brak prądu, wody w kranach, rozmrażające się lodówki – nie działa telefon, Internet, nieczynne bankomaty i stacje benzynowe – na ulicach mrok… Tak może się zaczynać upadek cywilizacji… Na pytanie, czy człowiek XXI wieku, żyjący w takim oderwaniu od natury, uzależniony od zdobyczy cywilizacji i globalnych powiązań może przetrwać taki upadek, usiłuje odpowiedzieć Piero San Giorgio w książce pt. „Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik”.

Niektóre fragmenty książki są nie tylko ostrzeżeniem, ale brzmią jak prognoza, która się urzeczywistnia: „…W czerwcu 2001 roku rząd USA przeprowadził symulację wybuchu epidemii. Celem operacji pod kryptonimem „Dark Winter” było zbadanie zdolności amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i szpitalnej do reagowania na wypadek wybuchu epidemii ogólnonarodowej. Według wyników eksperymentu, cały system bezpieczeństwa medycznego bardzo szybko by się zawalił. Symulowanego wirusa nie udało się opanować i w ciągu zaledwie czterech dni rozprzestrzenił się poza granice państwa, powodując panikę na całym świecie. Opracowanie szczepionki lub lekarstwa wymaga czasu. Szpitale szybko byłyby przepełnione, dotknięte brakiem łóżek i personelu pielęgniarskiego, a lekarze byliby jednymi z pierwszych, którzy zachorowali…” – fragment książki.

To książka, która stała się aktualna w dzisiejszych czasach. Jest kompendium wiedzy o przetrwaniu w kryzysie epidemiologicznym i załamaniu gospodarczym, w którym przestaje działać cała infrastruktura, przy czym wykupowanie produktów żywnościowych i medycznych oraz załamanie dostaw do większości aglomeracji miejskich to tylko niektóre przykłady. To książka o tym, jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę, jak znaleźć i obronić swoją przystań i kryjówkę – TBA – trwałą bazę autonomiczną – oraz zabezpieczyć ją we wszystko, co niezbędne do przeżycia: wodę, energię, żywność czy choćby ujście ścieków. Piero San Giorgio wskazuje na przedmioty, które warto zgromadzić oraz te, które warto zawsze nosić przy sobie. Pokazuje, jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak przygotować psychologicznie siebie i swoją rodzinę, a przebywanie w kryjówce uczynić znośnym, nawet komfortowym. Jednym słowem – przetrwać.

Autor, Piero San Giorgio, to pisarz szwajcarski urodzony w Mediolanie (1971 r.), znany z książki Survivre à l’effondrement économique, wydanej w 2011 roku, a dotyczącej zagrożeń cywilizacyjnych i widma globalnej katastrofy lub wojny. Otrzymał wykształcenie w zakresie nowoczesnych technologii, globalnego marketingu i informatyki. Około 20 lat zajmował się projektami dotyczącymi Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki jako biznesmen, ekspert ds. marketingu i konsultant IT (m.in. dyrektor wykonawczy w Oracle, założyciel firmy Andiamo, dyrektor Salesforce.com oraz członek zarządu Business Investigation). Jest oficerem milicji w armii szwajcarskiej. Od 2005 roku podejmuje temat przyszłych katastrof, przewiduje upadek światowej gospodarki i bada sposoby na przetrwanie. Radykalizm też uczynił autora wybitnym orędownikiem ruchu przetrwania w świecie frankofonii. Jego książka została opublikowana w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku pod tytułem „Survive The economic collapse” (Editions Washington Summit), następnie w Rosji w 2014 roku i wreszcie po włosku i arabsku w 2015 roku.