| Konferencje

Konferencja poświęcona działalności i życiu księdza Władysława Bukowińskiego, Sanktuarium Kraków-Łagiewniki

5 września 2016 r, odbyła się pierwsza z dwóch konferencji poświęconych działalności i życiu księdza Władysława Bukowińskiego. W konferencji w Krakowie uczestniczyli: ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz ks. dr Jan Nowak, postulator procesu beatyfikacyjnego księdza Bukowińskiego oraz założyciel Fundacji Editions Spotkania, Piotr Jegliński.

Autorem „Wspomnień z Kazachstanu” jest polski kapłan, którego władze sowieckie zesłały do łagru w Kazachstanie w 1940 r. Po amnestii postanowił pozostać przy wiernych i pełnić w ukryciu posługę kapłańską. Jest to jego osobista relacja z nielegalnej pracy duszpasterskiej w skrajnie trudnych warunkach.

Ks. Bukowiński zmarł w Karagandzie w 1974 r. w opinii świętości. W 2006 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. 11 września 2016 r. ks. Bukowiński został wyniesiony na ołtarze podczas uroczystej Mszy Św. w Karagandzie w Kazachstanie.

Fundacja Editions Spotkania była inicjatorem wydania „Wspomnień z Kazachstanu”, pozyskała też środki finansowe na wydanie książki uznając, iż polski czytelnik powinien poznać losy polskiego kapłana wyniesionego na ołtarze.